Księga zaginionych opowieści Historia Śródziemia Tom 2 – Księga zaginionych opowieści Historia Śródziemia książka

Powieść „Księga zaginionych opowieści” jest drugim tomem trylogii „Historia Śródziemia” autorstwa J.R.R. Tolkiena. Książka została wydana po raz pierwszy w 1937 roku i opowiada o przygodach Bilbo Bagginsa, który przejmuje od Frodo Golluma Pierścień Władzy.

„Księga zaginionych opowieści” jest pełna niesamowitych przygód, które Bilbo Baggins musi przeżyć, aby dostarczyć Pierścień Władzy do miejsca, gdzie może go zniszczyć. Podczas swojej podróży Bilbo spotyka wielu ciekawych bohaterów, takich jak elfi krasnoludy i smoki.

Książka jest napisana w formie pamiętnika i dzięki temu czytelnik może śledzić przygody Bilbo Bagginsa z pierwszej osoby. Jest to bardzo interesująca lektura, która pozwala czytelnikowi wcielić się w postać bohatera i przeżywać jego przygody razem z nim.

„Księga zaginionych opowieści” to książka, która na długo pozostaje w pamięci czytelnika. Jej niesamowite przygody, interesujący bohaterowie oraz unikalna forma sprawiają, że jest to jedna z najlepszych książek J.R.R. Tolkiena.

Powrót do Śródziemia

Powrót do Śródziemia to drugi tom Księgi zaginionych opowieści Historii Śródziemia. Jest to książka, która zawiera w sobie niezwykłe historie o Śródziemiu, które zostały odnalezione przez autora. Są one pełne przygód, magii i tajemnic. Czytelnik może dowiedzieć się więcej o tym, jak Śródziemie było kiedyś i jakim jest teraz. Księga zaginionych opowieści Historia Śródziemia Tom 2