Historia Śródziemia Tom 2 – Księga zaginionych opowieści

Księga zaginionych opowieści Historia Śródziemia Tom 2 to drugi tom historii Śródziemia autorstwa J.R.R. Tolkiena. Zawiera ona dalsze przygody bohaterów poprzedniej części oraz nowe, ciekawe postacie.

W tej części poznajemy dalsze losy Frodo Bagginsa i jego towarzyszy, którzy muszą stawić czoła wielu przeszkodom na drodze do Mordoru. Dowiemy się także więcej o historii Śródziemia i jego mieszkańcach.

Księga zaginionych opowieści jest równie interesująca i wciągająca jak pierwsza część historii Śródziemia, a jej lektura na pewno spodoba się miłośnikom fantasy i dobrej literatury.

Śródziemie: Księga zaginionych opowieści

Śródziemie: Księga zaginionych opowieści to kontynuacja bestsellerowej serii Historia Śródziemia. W tej części autor J.R.R. Tolkien przedstawia czytelnikom szczegółową historię Śródziemia, od początków stworzenia świata aż po wojny o Pierścień Władzy. Księga zaginionych opowieści jest pełna niesamowitych historii, które przeniosą czytelników w magiczny świat Śródziemia.

Zagubione historie Śródziemia

“Zagubione historie Śródziemia” to książka zawierająca zbiór utraconych lub zapomnianych opowieści ze Śródziemia. Jest to drugi tom “Historii Śródziemia” autorstwa Christophera Tolkiena, syna J.R.R. Tolkiena.

W książce znajdują się m.in.:

  • “Opowieść o Berenzie i Lúthien”, czyli historia miłości elfinki i człowieka, która przetrwała ponad tysiąc lat;
  • “Tale of Tinúviel”, czyli wczesna wersja historii Lúthien;
  • “Niedokończona opowieść”, czyli fragment niewydanej powieści autora, który został ukończony przez jego syna;
  • “Daleko na południe”, czyli pełna wersja wspomnienia Gandalfa na temat jego pobytu w Morzu Południowym;
  • “Istoria Galadrieli i Celeborna”, czyli pełna wersja historii dwójki elfickich lordów, którzy odegrali ważną rolę w Wojnie o Pierścień.

Tajemnice Śródziemia: Księga zaginionych opowieści

Śródziemie to kraina, w której roi się od tajemnic. Największą z nich jest Księga Zaginionych Opowieści. Legenda głosi, że księga ta zawiera w sobie wszystkie historie, które kiedykolwiek zostały opowiedziane – i te, których nigdy nikt nie usłyszał. Nikt nie wie, gdzie się ona znajduje ani jak się do niej dostać. Księga Zaginionych Opowieści to tajemnica, która przyciąga do Śródziemia tych, którzy szukają przygody i odkrycia czegoś nowego.