Historia Śródziemia Tom 2 – Księga zaginionych opowieści

Śródziemie to fikcyjny świat, stworzony przez J. R. R. Tolkiena, który jest głównym bohaterem tej książki. Jest on autorem wielu dzieł, z których najbardziej znane są “Hobbit” oraz “Władca Pierścieni”. W tym tomie czytelnik ma okazję poznać historię Śródziemia od samego początku aż do czasów, w których rozgrywa się akcja “Władcy Pierścieni”. Książka składa się z dwunastu rozdziałów i jest napisana bardzo lekkim i przystępnym językiem. Zawiera ona także liczne ilustracje oraz mapy Śródziemia.

Śródziemie: Księga zaginionych opowieści

Księga zaginionych opowieści Historia Śródziemia Tom 2 to kontynuacja bestsellerowej serii Historia Śródziemia. W tej części autor przedstawia czytelnikom dalsze losy bohaterów, rozwijając wątki poboczne i ukazując nowe oblicza Śródziemia.

Księga zaginionych opowieści jest pełna niesamowitych historii, które wciągną czytelnika bez reszty. Przenosimy się do krainy Morii, gdzie poznajemy dalsze losy hobbita Frodo Bagginsa i jego towarzyszy. Dowiadujemy się także, jakie przygody spotkały Aragorna, Legolasa i Gimli po bitwie o Helmowe Rowy.

Poznajemy również nowe postacie, które wniosą do fabuły świeżość i nadadzą jej nowego wymiaru. Księga zaginionych opowieści to must have dla każdego miłośnika fantasy!

Historia Śródziemia: Tom 2 – Księga zaginionych opowieści

J.R.R. Tolkien napisał wiele opowieści o Śródziemiu, które nie zostały włączone do trylogii “Władca Pierścieni”. Księga zaginionych opowieści zawiera te historie i ukazuje nam inne oblicze Śródziemia.

W księdze znajdują się m.in. historie o stworzeniu Śródziemia, o pierwszych ludziach i elfach oraz o ich wojnach z goblinami i Orkami. Dowiemy się także więcej o Smaugu, jednym z najsłynniejszych smoków w literaturze fantasy.

Księga zaginionych opowieści to must-have dla każdego fanatyka Tolkiena i fantastyki w ogóle. Dzięki temu tomowi możemy lepiej poznać autora i jego dzieło, a także przenieść się na chwilę do fascynującego Śródziemia.